21 лип. 2023

Добірка книг для дітей, що допоможуть знизити стрес та тривожність

Щодня маленькі українці переживають напруження, тривожність та стрес, що виникають внаслідок постійних повітряних тривог, ракетних атак та обстрілів. Найкращим порятунком для дітей в стресових умовах є батьківська любов та час проведений разом. Примножити ресурс стресостійкості дозволить спільне читання корисної літератури. Для покращення ментального здоров’я дитини психологи радять добірку книг для дітей.
19 лип. 2023

В Україні рекордно збільшилася кількість дітей, не охоплених дошкільною освітою

Цього року кількість дітей, не охоплених дошкільною освітою, зросла майже до 22%.
17 лип. 2023

У МОН працюють над Стратегією освіти і науки: які питання турбують експертів

Триває робота над внесенням змін до Стратегії освіти і науки. Наразі в МОН надійшло понад 10 тисяч пропозицій та 6 тисяч визначень проблем галузі від експертів, що долучилися до роботи. Про це повідомив перший заступник міністра освіти і науки Євген Кудрявець.
13 лип. 2023

У Варшаві відбудеться Міжнародна освітня конференція подяки

У межах проєкту «Мережа українських освітніх хабів» за підтримки ЮНІСЕФ цьогоріч відбудеться Міжнародна освітня конференція подяки. До заходу долучаться понад 300 українських здобувачів освіти, їхні батьки/опікуни та вчителі, які нині проживають за кордоном через війну.
12 лип. 2023

План проведення catch-up кампанії з вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи дитячого населення Харківської області в 2023 році, який затверджений заступником голови Харківської ОВА

Кампанія охоплює три інфекції, тому що щеплення проти кору, епідемічного паротиту та краснухи проводяться однією вакциною - КПК. СаІсЬ-ир кампанія, або «наздоганяюча» кампанія передбачає вакцинацію дітей, які своєчасно не отримали щеплення проти кору, епідемічного паротиту та краснухи відповідно до Календаря профілактичних щеплень. Планова вакцинація проти цих інфекцій проводиться дворазово - в 1 рік та в 6 років. Тобто «наздоганяючій» вакцинації підлягають діти 2-17 років, які не отримали жодного щеплення КПК, та діти 7-18 років, які не отримали другого щеплення КПК.
12 лип. 2023

Стартує навчання з питань психічного здоров’я та психосоціальної підтримки

Міністерство освіти і науки України за підтримки ЮНЕСКО та уряду Японії запроваджує курс підвищення кваліфікації практичних психологів закладів освіти з питань психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в умовах збройного конфлікту. Міністерство освіти і науки України за підтримки ЮНЕСКО та уряду Японії запроваджує курс підвищення кваліфікації практичних психологів закладів освіти з питань психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в умовах збройного конфлікту.
10 лип. 2023

Навчальний, а не учбовий: як правильно говорити? Розглянемо помилки

Культура мовлення потребує від людини знань та дотримання певних норм усної і писемної літературної мови. Вміння правильно та красиво говорити свідчить про рівень її освіченості. Але в процесі спілкування людина часто припускається мовних помилок, порушуючи правила слововживання, вимови та наголошення. Розглянемо найрозповсюдженіші твердження та поради щодо правильного їх вживання.
9 лип. 2023

Веб-портал цифрової освіти «Дія. Цифрова освіта»

Веб-портал цифрової освіти має офіційну адресу в Інтернеті – osvita.diia.gov.ua та користування освітніми та інформаційними ресурсами, електронними підручниками, мультимедійними навчальними матеріалами (аудіо- та відеоматеріалами тощо, які відтворюються за допомогою електронних засобів) та іншими навчальними ресурсами (далі - освітні матеріали), що розміщені на Веб-порталі цифрової освіти, є безоплатним. Веб-портал цифрової освіти призначений для реалізації права кожного на якісну та доступну освіту шляхом забезпечення створення можливості дистанційного навчання через Інтернет.
7 лип. 2023

10 рятівних ігрових вправ, які допомогжуть дітям вивільнити накопичену агресію

Дітям важко давати раду емоціям та накопиченій агресії – вони тільки вчаться розуміти та опановувати свої переживання. Та дорослі можуть і мають допомогти малечі – навчити виходити з цього стану у не деструктивний спосіб, безпечний як для самої дитини, так і для світу навколо. Для цього можна використовувати ігри та вправи, спрямовані на вгамування агресії.
5 лип. 2023

Про найважливіші події у сфері якості освіти у червні 2023 року

Управління Державної служби якості освіти у Харківській області інформує про найважливіші події у сфері якості освіти у червні 2023 року.