31 лип. 2023

Як допомогти дітям пережити розлуку з близькою людиною

Поради психологів
28 лип. 2023

День Української Державності: як розвивалася наша освіта?

Сьогодні, 28 липня, ми відзначаємо День Української Державності!
28 лип. 2023

Психологічна допомога дитині: як обрати психолога

Українці вже другий рік поспіль живуть в умовах повномасштабної війни. Постійні тривоги, повітряні атаки, вибухи мають негативний вплив на ментальне здоров’я. Особливу увагу слід звертати на стан дітей, які глибоко переживають тривожність та стрес, стають агресивними, роздратованими. У таких випадках не слід залишати дитину сам на сам із проблемою. Однак батькам не завжди вдається знайти контакт з дитиною. В цьому випадку краще звернутися до спеціаліста. У МОЗ надали пояснення, як обрати гарного психолога для дитини та себе.
27 лип. 2023

До уваги педагогів!

Перелік навчальної літератури, рекомендованої МОН на 2023/2024 навчальний рік
26 лип. 2023

Як записати дитину до дитячого садка: роз’яснення МОН

В Україні прийняти дитину до дитячого садка можуть у віці від 1,6 року. Відповідно до законодавства, держава має забезпечити рівний доступ дітей до дошкільної освіти. Однак в більшості дитсадків існує ліміт малюків у групах відповідного віку, що потребує попереднього запису до закладу. В Міністерстві освіти і науки надали роз’яснення, як записати дитину до дитячого садка.
24 лип. 2023

Для освітян, батьків та психологів створили безоплатну психологічну платформу-каталог

ГО «Смарт освіта» за підтримки МФ “Відродження” запустила безоплатну психологічну платформу-каталог Resilience.help, на якій освітяни, батьки та психологи зможуть отримати нові знання для забезпечення психологічної стійкості.
21 лип. 2023

Добірка книг для дітей, що допоможуть знизити стрес та тривожність

Щодня маленькі українці переживають напруження, тривожність та стрес, що виникають внаслідок постійних повітряних тривог, ракетних атак та обстрілів. Найкращим порятунком для дітей в стресових умовах є батьківська любов та час проведений разом. Примножити ресурс стресостійкості дозволить спільне читання корисної літератури. Для покращення ментального здоров’я дитини психологи радять добірку книг для дітей.
19 лип. 2023

В Україні рекордно збільшилася кількість дітей, не охоплених дошкільною освітою

Цього року кількість дітей, не охоплених дошкільною освітою, зросла майже до 22%.
17 лип. 2023

У МОН працюють над Стратегією освіти і науки: які питання турбують експертів

Триває робота над внесенням змін до Стратегії освіти і науки. Наразі в МОН надійшло понад 10 тисяч пропозицій та 6 тисяч визначень проблем галузі від експертів, що долучилися до роботи. Про це повідомив перший заступник міністра освіти і науки Євген Кудрявець.
13 лип. 2023

У Варшаві відбудеться Міжнародна освітня конференція подяки

У межах проєкту «Мережа українських освітніх хабів» за підтримки ЮНІСЕФ цьогоріч відбудеться Міжнародна освітня конференція подяки. До заходу долучаться понад 300 українських здобувачів освіти, їхні батьки/опікуни та вчителі, які нині проживають за кордоном через війну.