Чому важливо навчати дитину гуманно ставитись до тварин?

14 серп. 2023
Гуманне ставлення до тварин – важлива частина виховання. Психологи стверджують, що діти, які проявляють жорстокість до тварин, схильні до також поведінки до людей у майбутньому. А ті, які проявляють у поведінці доброту, увагу, справедливість та милосердя до тварин, будуть уважні та шляхетні до людей. Психологиня благодійного фонду Голоси дітей Поліна Старцева надає рекомендації батькам, як навчати дитину гуманно ставитись до тварин.

Фахівчиня зауважує, що дорослі мають на власному приладі показувати любов до тварин. Виховувати в дитині гуманне ставлення слід змалечку, водночас пояснюючи певні правила залежно від віку дитини.

Формування гуманного ставлення – це тривалий та поступовий процес, який потребуватиме багато пояснень. Дітям корисно читати пізнавальні книги, дивитися мультфільми, де відображається чутливе ставлення до тварин. Батькам слід бути терплячими, послідовним, підтримувати дитину і постійно повторювати те, що є правильним.

Психологиня радить розповідати дітям про те, якої шкоди зазнають тварини, що живуть в поганих умовах чи з яких знущаються. Не слід намагатися вберегти дитину від суму, який можуть спричинити погані трагічні історії. Водночас слід утримуватись від детальних описів сцен жорстокості і не показувати жахливі фото чи відео, де видно страждання тварин. Гуманність – це не лише співпереживання і слова, але й дії. Залучайте дитину до безпосередньої допомоги тваринам, а саме:

• Змайструйте годівничку для птахів;
  • Залишить миску води для безпритульних котів чи собак;
  • Вигуляйте песика з притулку, - в процесі поясніть дитини, чому важливо допомагати тваринам.

Якщо дитина проявляє агресію до тварини, зупиніть її, та поясніть, що таке ставлення неприйнятне. Запропонуйте дитині інші способи, куди можна перенаправити негативні емоції. Слід враховувати, що часто агресія дитини до тварини – це її реакція на чиєсь агресивне ставлення до неї самої. Якщо дитина не почувається емоційно в безпеці, їй буде складніше створювати безпечне середовище для тварин. Обовязок дорослого модерувати відносини дитини і тварини, а якщо не вдається – звернутися за професійною допомогою.