Комунальний заклад " Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 123 комбінованого типу Харківської міської ради"

Сторінка вихователя-методиста

Вихователь-методист Щитова Марина Володимирівна

Працює у закладі з 2007 року,

загальний педагогічний стаж 14 років

Освіта вища. Курський державний університет.

Спеціаліст І категорії.

Графік прийому батьків

Четвер з 14.00 до 18.00

Значення роботи вихователя-методиста

Сьогодні основна робота вихователя-методиста - це робота з педагогічними кадрами. Тобто на якість, результати діяльності всього закладу він впливає опосередковано, через вихователя. Вихователь-методист повинен вміти працювати з дітьми і вчити цьому педагогів. Він повинен вміти показати той чи інший прийом, на практиці пояснити методику, при необхідності активно включатися в педагогічний процес, а для цього не менше 2 / 3 часу треба бувати в групах, спостерігати, оцінювати, коригувати роботу педагогів. Наприклад, якщо організовується екскурсія за межі дитячого саду, він обов'язково йде разом з дітьми і вихователем і бере частину організаційної роботи на себе. Спільно з іншими фахівцями він проводить діагностику знань і умінь дітей, а отже працює, спілкується з дошкільнятами і надає допомогу вихователям. Це дуже складне завдання, і тому від вихователя-методиста потрібне перш за все вміння працювати з людьми.

Серед сучасних педагогів багато фахівців з вищою і середньою спеціальною освітою. Це люди, у яких склався свій творчий педагогічний почерк. І не кожен стане виконувати те, що йому радять, бо має свої погляди на ту чи іншу методику, педагогічний прийом і т. д. Уміння працювати з людьми - основний показник в діяльності вихователя-методиста. Дуже важливо створити колектив однодумців, що мають єдине педагогічне кредо, позиції, традиції, або, як зараз модно говорити, створити свою команду. Тільки в цьому випадку вихователь-методист зможе досягти тих цілей, які він ставить.

Головним методом в його арсеналі повинні бути переконання і докази. Навіть якщо вихователь робить щось неправильно, вихователь-методист повинен переконати і довести, чому цей метод роботи з дітьми неефективний, і підказати, як зробити краще. При цьому важливо вміти прислухатися до того, що говорить педагог. Вміння слухати і чути співрозмовника завжди цінується підлеглими.

Працювати з людьми - це обов'язкова вміння володіти собою в критичних ситуаціях, передбачати і запобігати можливим конфліктам у колективі, розуміти і оцінювати можливості кожного співробітника.

Також в наш час важливою якістю є вміння оцінювати і говорити про результати своєї праці. Вихователь-методист повинен навчати педагогів самоаналізу педагогічної діяльності.

Методична робота закладу дошкільної освіти

Методична робота закладу дошкільної освіти - система взаємопов'язаних заходів і дій, направлена на всебічне підвищення професійної майстерності кожного вихователя, на узагальнення і розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу в цілому, а в остаточному підсумку - на досягнення оптимальних результатів навчання, виховання і розвитку дошкільників.

Основними завданнями методичної роботи в ДНЗ є:

• вивчення та впровадження перспективного педагогічного досвіду;
  • збагачення новими, прогресивними і більш досконалими методами та засобами навчання;
  • постійне вдосконалювання навичок самоосвіти, надання педагогу кваліфікованої допомоги, як у питаннях теорії, так і в практичній діяльності, у підвищенні результатів його педагогічної праці .

Завдання методичної роботи полягають у створенні такого освітнього простору в закладі, де б повністю було б реалізовано творчий потенціал педагогічного колективу і кожного зокрема. Авторський досвід доводить, що більшості педагогам, особливо тим, хто розпочинає професійний шлях, необхідна методична допомога - з боку досвідчених колег, керівників, старших вихователів ДНЗ, з боку методичного товариства, щоб грамотно і свідомо вибудовувати цілісний освітній процес, ураховуючи різноманітність інтересів і можливостей дітей.

Форми організації методичної роботи в закладі досить динамічні. Вибір конкретної з них залежить від:

• педагогічної культури вихователів;

• конкретних завдань над якими працює  заклад;

• морально-психологічного клімату в педагогічному колективі;

• якості аналізу результатів діагностування педагогів;

• матеріально-технічних можливостей закладу;

• інноваційної відкритості;

• особливостей організації освітнього процесу з дітьми;

• активності педагогів та керівництва.