Граємо у шашки з дошкільнятами

29 лист. 2021
Розвиваємо інтелектуальні здібності.

Сьогодні, в епоху інформаційних технологій, особливого значення набуває здатність швидко орієнтуватись у величезному потоці інформації, аналізувати її, робити логічні висновки. Сучасне життя вимагає від людини не шаблонних дій, а гнучкого мислення, широкої ерудиції, вміння розв’язувати різні проблеми. Дуже важливо виховати у дитини вміння концентрувати увагу, аналізувати ситуації та робити висновки. Одним із засобів, що сприяють розвитку інтелектуальних здібностей, є гра у шашки та шахи. Настільні ігри вже давно поступилися місцем комп’ютерним, за якими діти готові просиджувати годинами.

Під час освітнього процесу вихователі навчають дошкільників простим комбінаціям гри у шашки.

Багато батьків помилково вважають, що комп’ютерні ігри здатні стати альтернативою живій грі. Тим часом машина не замінить безпосереднього, живого спілкування з дитиною. Дух партнерства, товариства, суперництва під час настільних інтелектуальних ігор складно переоцінити. З їх допомогою батьки можуть судити про увагу, зосередженості, посидючості дитини, її вмінні мислити тактично і стратегічно, а також з’ясувати, як розвинена його вольова і моральна сфера, що так важливо для подальшого навчання в школі.